Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar anında onay alma rehberi sayesinde hızlı kolay kredi alabilirsiniz.

Bankalar genelde banka kredi notuna göre siz müşterilerine belirli miktarlarda kredi verirler. Yalnız bazı istisnai durumlar vardır. Günümüzde enflasyonun da artmasıyla birlikte vatandaşın gelir durumunun düşmesine de bağlı olarak ortaya çıkan banka

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

vardır. Ve bu bankaların varlığı da her geçen gün hızlıca artmaktadır.

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

genellikle kredi kullanacak kişilerden herhangi bir evrak talep etmez.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

bu tarz evraklara önem vermezler sadece kişinin başvurması yeterlidir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

artık kimsenin banka sicili temiz mi değil mi diye çok da önemsemeden az da olsa krediye onay  verir hale gelmiş durumdalar. Bankalar artık çok daha kolay bir şekilde anında onaylı olarak 2019 yılında özellikle rahatça kredi verebilmektedir. Bankaların bu kolayca ve evraksız kredi vermeleri eskiden beri süregelen bir çok sorunu çözmüştür. 

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Bankaların değerlendirme ve analiz uzmanı olarak yönlendirdiği eksperler banka ve bankalara belli raporlar. Bu banka ve bankalara kredi ve  kredi notu için hazırlanan raporun belli kredi hususları bulunmaktadır. Öncelikle kredi çekmek ve kredi kullanmak isteyen banka kredi notu düşük olan kişilerin bankalara kredi çekmek için göstereceği teminatların öncelikle kişilerin üzerine kayıtlı ve mülkiyetinde olması gerekmektedir. Bankalardan kredi çekecek ve kredi kullanacak kişilerin teminatları eğer ki konut ise bu konutun mesken özelliğinde olması gerekmektedir. Banka ve bankalardan kredi çekip ve kredi kullanmak isteyen kişilerin bu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Banka ve bankalardan kredi çekip ve kredi kullanmak isteyen kişilerin eğer ki teminatın olduğu tapu iş yeri gibi bir mekana ait ise kat irtifakı ve kat mülkiyetine sahip olunması gerekmektedir. 

kredi-notu-düşüklere-kredi-veren-banka

Banka ve bankalardan banka kredisi çekip banka kredisi kullanmak isteyen kişiler bu tarz hususlara dikkat ettiği takdirde bir çok banka ve banka tarzı kuruluşlardan güvenilirlilik kazanacağı için kredi alma ve kredi çekme, kredi kullanma şansları daha yüksek olacaktır. 

Banka ve bankalardan banka kredisi çekip kredi kullanmak isteyen kişilerin teminat olarak gösterdiği tapular eğer ki inşa halinde ise bile bu yapıların inşasının yüzde seksenlik kısmının tamamlanması lazımdır. Çünkü banka kredi verirken kredi geri ödenemediği takdirde kredi parasını nasıl çıkartacağını yani kredi parasını nasıl geri alacağını da planlamalıdır ve düşünmelidir. Eğer ki banka ve bankalar kredi verirken bu tarz  teminatlara dikkat etmezse kredi ödenmediği takdirde banka kendi bünyesinde sorunlar yaşayabilir.

Eskiden yani bundan yaklaşık 5 yıl önceye kadar banka kredi kullanacak kişilere geniş kapsamlı bir sicil araştırması yapılırdı.Belirli bir maaşı olanlar ya da belli bir teminatı olanlar ya da kefili olanlara kesin onaylı kredi sağlanırdı. Ama artık bankaların müşteriye eskisinden  daha fazla ihtiyacı olduğu için insanlara daha kolay bir şekilde kredi kullanma imkanı sağlıyorlar ve kesin onaylı olarak cevabı  artık direkt cep telefonunuza gelmektedir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalarda genelde kefil, teminat gibi kredi puanı düşük kredi çekmek isteyen kişileri zorlayan şartlar aramamaktadır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalarda genellikle çok yüksek limitli olmasa da ihtiyacı olan kişiye belirli bir miktar kredi kullanma olanağı sağlamaktadır.

kredi-notu-düşüklere-kredi-veren-banka

Peki öyleyse kredi notu düşüklere veren bankalar nelerdir ve bunlar hangi kredi puanı aralığında bunu öğrenelim öncelikli olarak. Kredi puanlaması 0 ile 1900 puan aralığında yapılmaktadır. 0 ile 699 puan arasında kalanlara kredi vermek için  bankalar çok da sıcak bakamıyor. Çünkü bu kişiler ya hiç kredi kartı ve ya kredi çekme işlemini yapmamış kimseler oluyor ya da tam aksine kredi kartı ve kredi kullanmış olup düzenli ödemesini yapamamış kişiler oluyor. Bu grup sicili bozuk olan kişiler olarak kara listeye alınıyor. Ve bankalardan bu gruba genellikle kredi onayı çıkmıyor.

İkinci grup kredi puanı 700-1099 arasında olan kişilerdir. Bu grupta yer alan kişiler orta riskli grup olarak adlandırılmaktadır. Bu gruptaki kişilere kredi verilmesi için bir ay düzenli olarak kredi kartı kullanıp düzenli ödemesini yapması yeterlidir. Bu gruba da yine kesin onaylı olarak kredi verilebilir diyemiyoruz. 

Üçüncü grup ise kredi puanı 1100-1499 arasında olan ve az riskli olarak adlandırdığımız gruptur. Bu grupta yer alan kredi kullanacak bireylerin genellikle uzun süredir yatan her ay düzenli maaşları ve düzenli olarak kullandıkları ve ödedikleri bir kredi kartı mevcut olmaktadır. Bu grupta yer alan kişilere genellikle başvurduğu bir çok bankadan kredi onayı kesin olarak verilir. Hatta bankalar sürekli olarak arayıp bir kredi ve kart satmaya çalışabilirler. 

Dördüncü grup ise kredi puanı 1500 – 1699 arasında olan ve kredi kullanım olarak iyi durumda olan kişilerdir.Bu grupta yer alan kişiler uzun bir süre kredi kartı kullanıp ve düzenli olarak ödemesini yapmış olan aynı zamanda kredi kullanıp ödemesini de düzenli yapan kişilerdir. Bu grupta yer alan kişilerin üzerine kayıtlı en az bir teminatı da mevcut olmaktadır. Bu nedenle bankalardan kesin onaylı kredi alma şansları yüksektir. Çünkü banka sicilleri gayet temizdir.

Beşinci grup ise kredi puanı 1700-1900 arası olan kişilerdir. Bu kişilere hangi bankaya başvursa kesin olarak kredi çıkacak gruptur. Bu grupta yer alan kişilerin üzerine kayıtlı olan teminatlarının sayısı 3 ten fazladır. Düzenli  olarak bankalarla içli dışlı olan ve sürekli alışverişte olan kişileridir. Bu kişiler en az 5-6 kez yüksek miktarlarda kredi kullanmış ve geri ödemesini de düzenli olarak yapmış kişiler olduğundan bankalar adeta bu kişilere kredi vermek için sıraya girebilirler. 

Peki ya kredi notu 0 olanlar hiç kredi kullanamayacak mı sorusunu  duyar gibiyim. Kredi notu düşük puanlı olup kredi kullanmak isteyen bireylere kredi veren bankalar mevcuttur. Bu yönde talebi olan kişilerin öncelikle bir kredi kartı kullanması ve düzenli olarak bu kredilerini ödemesi gerekmektedir. Ya da kredi notu düşük olan ve kredi çekmek isteyen kişiler bankalardan kredi talep ettiklerinde, kredi çekmek istedikleri banka ve bankalara teminat gösterebilirlerse krediye kesin onay çıkması daha yüksek ihtimaldir. Bana ve bankalardan kullanılacak kredi ve kredilerin taksitlerinin geri ödenememesi durumunda banka ve bankaların verdiği kredinin teminat ile birlikte geri alabilmesi demek olduğu için kredi çekerken teminat her zaman işe yarar. Kredi çeken  ve kredi kullanan aktif insanlara bankalar her zaman kesin onaylı olarak banka kredisi verir. 

Kredi çekmek için bankaya gösterdiğiniz teminatın da aynı zamanda banka ve bankaların kredi çekmek için teminat gösterme ve kabul etme protokolüne uygun olması gerekmektedir. Banka ve bankalardan kredi çekmek için gösterilen teminatı kontrol etmek ve raporlamak için bankalar bir eksper yani gayrimenkul fiyat değerlendirme uzmanı yollarlar. Bu uzman banka ve bankalara bunun gibi kredi işlemlerinde araştırma yaparak kolaylık sağlamaktadır. Banka tarafından görevlendirilen bu uzman kredi çekmek için teminat gösterilen evin fiyat bilgisini ve gösterilen teminatın krediye uygun olup olmadığını tespit ederek banka ve bankalara istenilen kredi raporunu hazırlar. 

Yorum yapın